Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 209

Kerényi Ferenc: Petőfi Sándor élete és kora. Bp., 1998, Unikornis. Kiadói kartonált papírkötés.
15749.

Rufpreis:
1 600 HUF

Tanulmányok és források az 1848-1949-es forradalom és szabadságharc történetéhez. Szerk.: Dobrossy István. Miskolc, 1998, a MTA Miskolci Akadémiai Bizottság és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár kiadása. Papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 500 példányban.
15750.

Rufpreis:
5 000 HUF

A bolsevizmus Magyarországon. Szerk.: Gratz Gusztáv. Válogatta: Kupa László. Bp, 2003, Vadszőlő Kiadó. Papírkötésben, szép állapotban.
15751.

Rufpreis:
4 000 HUF

Az élet megindulása Miskolcon és Borsodban a felszabadulás után. Források Miskolc város és Borsod megye történetéhez. Összeáll. és bevezetéssel ellátta: Beránné Nemes Éva- Román János. Miskolc, 1970, a Miskolc m. j. Város Tanácsa Végrehajtó Bizottságának kiadása. Papírkötésben, kissé megviselt borítóval, de egyébként jó állapotban.
15752.

Rufpreis:
1 000 HUF

Csete Örs: 1956 Budapest. Arcok és sorsok. Faces and stories. Bp, 1999, Magyar Napló Kiadó. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban. Szép állapotban. Magyar és angol nyelven.
15753.

Rufpreis:
1 000 HUF
17

Finnugor-szamojéd (uráli) regék és mondák. Válogatta, szerkesztette, az előszót, a portrékat és a jegyzeteket írta Domonkos Péter. Bp, 1984, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
15754.

Rufpreis:
1 200 HUF

Csanádi Norbert-Nagyváradi Sándor-Winkler László: A magyar repülés története. Bp.,1977, Műszaki. Második, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
15755.

Rufpreis:
1 000 HUF

Castiglione László: Az ókor nagyjai. Bp., 1972, Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadozott, foltos védőborítóval, de egyébként jó állapotban.
15756.

Rufpreis:
800 HUF

Ralph H. Major: A végzet katonái. Ford.: Nagypál István [Schöpflin Gyula]. Bp.,(1938.),Hungária. Átkötött félbőr-kötés, kissé kopott gerinccel. A történelem nagy járványai, betegségeiről szóló könyv: A fekete halál, Morbus Hungaricus, A királyi betegség, A fekete himlő, A torokgyík, A sötétben járó betegség, Lázár betegsége, A sárga Jack, Királynők öröksége, A legeslegrosszabb betegség.
15757.

Rufpreis:
1 200 HUF

Pécsi Ágnes: Egy "tudományos" hadjárat: Napóleon Egyiptomban. Bp., 1995, Korekt. 3 melléklettel. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói karton-tok.
15758.

Rufpreis:
3 000 HUF

A magyar nemzet története IX. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Ballagi Géza: A nemzeti államalkotás kora 1815-1847. Bp., 1897, Athenaeum. Gazdagon illsztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, a borító kissé kopott, a sarkai sérültek, a lapok foltosak.
15759.

Rufpreis:
2 000 HUF

A magyar nemzet története V. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Acsády Ignác: Magyarország három részre oszlásának története. 1526-1608. B., 1897, Athenaeum. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopottas borítóval, a borító alsó sarkai kopottak, a lapok foltosak.
15760.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF