Baji Etelka-Csorba László: Kastélyok és mágnások. Az arisztokrácia világa a századvégi Magyarországon. Bp., 1994, HG és Tsa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Nyulásziné Straub Éva: Öt évszázad címerei.A magyar országos levéltár címereslevelein. Bp., 1987, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés papír védőborítóban, jó állapotban.
Bethlen Gábor krónikásai. Krónikák, emlékiratok, naplók, a nagy fejedelemről. Összeállította, bevezette és jegyzetekkel ellátta: Makkai László. Bp.,1980, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban. Volt könyvátri példány.