Kreith Béla: II. Rákóczy Ferencz és korának története a legjobb kutfők nyomán. Szerk. ~.Bp. 1905. Athenaeum. 1 t. (címkép) 56 p. 28 t. (ebből egy kihajtható) Korabeli kissé foltos egészvászon kötésben
Horváth Jenő: A milleniumtól trianonig. Huszonöt év Magyarország történetéből. 1896-1920. Bp., é.n., Szent István-Társulat kiadása. Kiadói papír kötésben.
Az Ideiglenes Nemzetgyűlés almanachja 1944-1945. Szerk.: Vida István. Országgyűlési Almanach. Történelmi sorozat I. kötet. Bp.,1994, Magyar Országgyűlés. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Garami Ernő: Forrongó Magyarország. Emlékezések és tanulságok írta - - Az ajánlást Biró Mihály rajzolta. Leipzig-Wien, 1922, Pegazus Kiadás. Korabeli félbős kötésben
Nagy Piroska (szerk.): Az eufória évei 1988-1990. Years of Euphoria 1988-1990. Bp., é.n., Kieselbach. Magyar és angol nyelven. In Hungarian and English languague. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Albert von Ruville: William Pitt earl of chatham. I-III. köt. London, 1907., William Heinemann. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal, egy kötet elejéről a címkép, egy másik kötet elejéről a címkép és még egy lap kijár, a 3. kötet gerincén kis sérüléssel.
Kossuth Lajos iratai összevont népies kiadásban. Szerk.: Helfy Ignác. Bp., 1887, Athneaeum. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kopott borítóval, a borító részben elvált a gerinctől, kijáró lapokkal, egy lap szélen hiánnyal, az elülső szennylapon és előzéklapon firkával, a hátsó kötéstábla belsején a papíron hiánnyal.
Szemere Bertalan napló. (1849-1861). Sajtó alá rendezte, a bevezetőt írta és jegyzetekkel ellátta: Albert Gábor. Miskolc, 2005, Felsőmagyarország Kiadó- Bíbor Kiadó. Papírkötésben, szép állapotban.
Szabó István: A falurendszer kialakulása Magyarországon. (X-XV. század.) Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadozott papírborítóval de egyébként jó állapotban. Megjelent 700 példányban.