Régi magyar öltözködés. Viseletek dokumentumok és források tükrében. Összeáll., bevezetést, a jegyzeteket és a viselettörténeti lexikon írta: Benyóné Dr. Mojzs Dóra. Magyar Hírmondó. Bp.,1988,Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
Szakály Ferenc: Szalárdi János és siralmas magyar krónikája. Bibliotheca Historica. Békéscsaba, 1980, Magyar Helikon. Egészvászon-kötés, papír védőborítóban. Kissé foltos papír védőborítóval, de egyébként jó állapotban. Volt könyvtári példány.
Gudenus János József - Szentirmay László: Összetört címerek. A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások. Bp., 1989, Mozaik. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval. Kissé foltos, szakadt védőborítóval, de egyébként jó állapotban.
Árva Ferenc, Rózsa György Gyula: Az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc dokumentumai a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltárban. Acta Archivistica 4.Miskolc, 1998, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Elias Wideman:Icones illustrium heroum Hungariae - Hírneves magyarok arcképcsarnoka. Bp., 2004. Helikon Kiadó Kiadói aranyozott nyl kötésben Kis benyomódással
Magyarok Kelet és Nyugat között. A nemzettudat változó jelképei. Tanulmányok. Szerk.: Hofer Tamás. Bp, 1996, Balassi Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Papírkötésben, jó állapotban. Volt levéltári példány.
Szabadfalvi József: Herman Ottó a parlamenti képviselő-1879-1897-.Officina Musei 5.Miskolc, 1996, kn. Papírkötés, jó állapotban.Német nyelvű összefoglalóval és tartalomjegyzékkel.