Vegyes Erdélyi Szépmíves Céh tétel, 3 db. Tamási Áron: Ábel a rengetegben.Kolozsvár, én., Erdélyi Szépmíves Céh. Egészvászon kötésben, az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Jó állapotban. + Nyírő József: Kopjafák. Kolozsvár, én., Erdélyi Szépmíves Céh. Egészvászon kötésben, az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Jó állapotban. + Kuncz Aladár: Felleg a város felett. Kolozsvár, én., Erdélyi Szépmíves Céh. Egészvászon kötésben, az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Jó állapotban.
Vegyes Erdélyi Szépmíves Céh tétel, 2 db. Az erdélyi Helikon íróinak anthologiája. 1924-1934. Szerk.: Kovács László. Kolozsvár, én., Erdélyi Szépmíves Céh. Egészvászon kötésben, az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Kissé koszos borítóval, de egyébként jó állapotban. + Vásárhelyi Z. Emil: Erdélyi művészek. Kolozsvár, én., Erdélyi Szépmíves Céh. Egészvászon kötésben, az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Jó állapotban.
Jankovics Marcell: Csillagok között fényességes csillag. A Szent László legenda és a csillagos ég. Bp.-Somorja, 2006-Méry Ratio. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Gárdonyi Géza munkái sorozat 10 kötete: Az élő Gárdonyi I-II. köt, Dankó Pista, Az én falum, Magyarul így!, Arany morzsák, Láthatatlan ember, Az egri csillagok I-II. köt. Én Magam. Bp.,én.,Dante. Kiadói piros egészbőr-kötés, változó állapotban, kopott borítókkal, közte sérült gerincekkel is, egy kötet gerince részben hiányos. Az Én magam. c. kötet számozott: "Gárdonyi Géza születésének 75. évfordulójára sajtó alá rendezett ünnepi kiadás. Ez a sorozat 0117. sorozat az örökemlékü író hűséges olvasója... részére nyomódott." Gárdonyi Géza fiainak: Gárdonyi Józsefnek és Gárdonyi Sándornak a 'névbélyegzős' aláírásaival.
Vegyes könyvtétel, 4 db: Révész Béla: Ady trilógiája. A három könyv egy kötetben.Számos illusztrációval, fényképekkel és kézirat facsimilékkel. Bp., 1935, Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapélekkel.; Orbán Balázs: Székelyföld képekben. Bukarest, 1971, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.; Johan Béla: Gyógyul a magyar falu. M. Kir. Országos Közegészségügyi Intézet Közleményei 7 sz. Bp., 1939., M. Kir. Országos Közegészségügyi Intézet. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.; Baedeker, Karl: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1908, Verlag von Karl Baedeker. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, viseltes állapotban.
Vegyes könyvtétel, 5 db: Wilde Oszkár: Mesék, történetek és költemények prózában. Ford.: Mikes Lajos. Bp.,én., Franklin.; Haraszti Gyula: Corneille és kora. Bp., 1906, MTA.; A diófa árnyékában. Délvidéki elbeszélők. Szerk.: Herceg János. Bp.,én.,Kir. M. Egyetemi-ny.; Daphne du Maurier: A Manderley-ház asszonya. Bp.,én.,Singer és Wolfner.; Zenei Lexikon. II. köt. Bp., 1931, Győző Andor. Kijáró lapokkal, megviselt állapotban. Egészvászon és félvászon-kötések, változó állapotban, egy gerince sérült, egy gerince hiányzik, közte kopott borítók is.
Gazsó Tibor - G. Fodor Gábor - Stumpf István (szerk.): Őszöd árnyékában. A 2. Gyurcsány-kormány első éve. Bp., 2007, Századvég. Szerző által dedikált. Kiadói papír borításban.