Nemzetünk nagy költői sorozat 4 kötete (7.,9.,10.,20.): Gaal Mózes: Csokonai Mihály élete és költészete.; Gaal Mózes: Kazinczy Ferenc élete és költészete.; Gaal Mózes: Kölcsey Ferenc élete és költészete.; Nógrádi László: Kemény Zsigmond élete és írói működése. Pozsony-Bp., 1898-1902, Stampfel Károly. Kiadói papírkötések, egy szakadozott borítókkal, egyből két lap kijár.+Balassi Bálint élete és költészete. Összeáll.: Bán Aladár. Segédkönyvek a Magyar Nyelv és Irodalom Tanításához 5. füzet. Pozsony-Bp.1903, Stampfel Károly. Kiadói papírkötés, a borító elvált a füzettel, a lapok kijárnak.
Sautel, (Pierre-Juste) Petrus Justus: Lusus poetici allegorici, sive Elegiae oblectandis animis, et moribus informandis accommodatae. (Nagyszombat) Tyrnaviae, 1757. Typ. Acad. Soc. Jesu. 187 l. 2 lev. Vaknyomott egészbőr-kötésben. PIerre Sautel-Just (1613-1662) francia jezsuita költő allegorikus verseit tartalmazó műve, amelyek költői játékként különböző állatokat ruháznak fel emberi vonásokkal. 2. magyar kiadás.
Francis William Bain 3 műve: A nagy isten hajában. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Ford. Baktay Ervin. Bp., (1920.), Rózsavölgyi,176 p. Korabeli bordázott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, 2 hiányzó lappal (61-64.); A testetöltött hó. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Ford.: Baktay Ervin. Bp.,(1920), Rózsavölgyi,190 p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.; Szürkület. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Ford.: Baktay Ervin. Bp.,(1920), Rózsavölgyi,190 p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
Arany János: Toldi szerelme. Elbeszélés tizenkét énekben. I (I-VI. ének)-II. (VII-XII. ének.) köt. Bp., 1882, Ráth Mór, IX+180; 244 p. Korabeli aranyozott festett egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, festett lapélekkel. kopott borítóval.
Érdekes Regények. Röptében a világ körül: Barsi Ödön: Az élő torpedó.; M. Katona Ilona: Kincs a hó alatt. Bp.,1941,Magyar Népművelők Társasága. Kiadói papírkötésekben, kissé kopott borítókkal, egynek a sarkain gyűrődéssel.+ Paul Feval: Chabaneil Caesar. Bp., 1928., Magyarság. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.