Sándor Tibor (szerk.): Város és a mozi. Budapesti Negyed. IX. évf. 1. szám. 2001. tavasz. Bp., 2001, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben, újszerű állapotban.
Háztörténetek. A dunántúli németek kulturális jellemzői. Szerk.: Márkusné Vörös Hajnalka- Mészáros Veronika. Veszprém, 2006, a Veszprém Megyei Múzeumi Igazgatóság kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.
Nagy Gyula: Hagyományos földművelés a Vásárhelyi-pusztán. vNéprajzi Közlemények VII. 2. Bp., 1963., Magyar Nemzeti Múzeum-Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Nagy Gyula (1911-1994) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.
V. Fodor Zsuzsa: "Isten áldja a tisztes ipart!" Iparosélet Veszprémben a két világháború között. Tanulmáynok a szabó, a vendéglős, a fényképész, a bérautós szakma történetéből. Veszprém, 1989., Veszprém Megyei Múzeumi Igazgatóság. Kiadói papírkötés. Megjelent 900 példányban.
Baktay Ervin: A világ tetején I-II. kötet. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n.[cca 1930 után], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép) t. +1-144 p.+17 (fekete-fehér fotók) t.+145-312 p.+13 t.(fekete-fehér fotók.)+2 t. (térképek.) Harmadik kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
A főváros tömegközlekedésének másfél évszázada. I-II-III. kötetek. Szerk.: Bencze Géza, Koroknai Ákos et alii. Bp., 1987, BKV. Egészvászon- és kartonált papírkötésekben.I. kötet gerince sérült. III. kötetben kiálló lapok.