Bojtár Endre: Európa megrablása. A balti államok bekebelezésének története dokumentumok tükrében 1939-1989. Bp., 1989, Szabad Tér Kiadó. Kiadói papírkötés, szép állapot. A címlapon Dienes István, régész aláírása látható.
Dr. Kerekes György: Bethlen Gábor fejedelem kassán 1619-1629. Tulajdonosi bejegyzéssel. Kassa, 1943, Wiko Kő- És Könyvnyomdai Műintézet. Eredeti papírkötésben. Borító foltos, szélei fodrozódtak.
P. Szathmáry Károly,: Az emberi mívelődés története. II-III kötet. 2. jav. és bőv. dolgozat. Bp. 1881, Tettey Nándor. Korabeli sérült-hiányos félvászon-kötésben, belül azonban ép, hiánytalan állapotban. Némely oldal sérült, kijár, kiszakadt.
Kacziány Géza: Magyar vértanuk könyve. A szöveg képei a gróf Kreith Béla-féle 1848-49-i ereklye gyűjtemény és Kossuth- Muzeum képtárából valók. Budapest, 1906, Vass. Újrakötve, egészvászon kötésben, kopottas állapotban.
Endrei Walter - Jeszenszky Sándor (szerk.): Technikatörténet 1760-1960. Az ipari forradalom határainkon túl és Magyarországon. Bp, 1998, ELTE. Kiadói papírkötésben, ajándékozói bejegyzéssel.
Manufaktúrák Magyarországon I. Manufaktúratörténeti Konferencia, Miskolc, 1989. október 16-17. Miskolc, 1989, Herman Ottó Múzeum. Kiadói papírkötésben.
Molnár András et alii: Batthyány Lajos Gróf első magyar miniszterelnök emlékezete. "...minden hazám javára, ami csekély erőmből kitelik." Német nyelvű összefoglalókkal. Bp., 1998, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói kartonált papírkötésben.