[Kónsztantinosz Porphürogennétosz]: Bíborbanszületett Konstantin: A birodalom kormányzása. A görög szöveget kiadta és fordította: Moravcsik Gyula. Moravcsik Gyula általi fordítás első kiadása. Bp., 1950., Közoktatásügyi Kiadóvállalat, 347 p. + 1 t. Görög-magyar kétnyelvű kiadás. Kiadói papírkötésben, intézményi bélyegzővel.
1956 Szemtanúk. Németországban élő kortásak és forradalmárok emlékeznek 50 év távlatából. Szerk.: Török Miklós et alii. Marosvásárhely, 2006, Lyra. Kiadói papírkötés.
Szilágyi István: Régi boltok krónikája. A pest-budai kereskedelem történetéből. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Dr. Kiss Áron - Mayer Miksa: Vezérkönyv a népiskolai történettanításhoz egyszersmind bevezetés a történettudományba. Bp., 1882, k.n., 414 p. Kiadói félvászon kötésben, sérült gerinccel és szakadt borítóban.