Balassa Iván-Ortutay Gyula: Magyar néprajz. Bp., 1979. Corvina. Fekete-fehér és színes fotókkal, Bánó Atilla és Kiss Marianne rajzaival illusztrált. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval, szép állapotú.
Ék Erzsébet: Magyarországi viseletek a honfoglalástól napjainkig. hn.,1994,Littoria. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban ,szép állapotú.
Csorba Csaba- Estók János- Salamon Konrád: Magyarország képes története. A kezdetektől napjainkig. Bp., 1999, Magyar Könyvklub. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés papír védőborítóban. Szép állapot.
Józsa György Gábor: Ferenc József zászlai alatt (1848-1914). Békéscsaba, 1990, Corvina. Színes és fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés papír védőborítóval. Szép állapot, tulajdonosi névjegyzékkel.
Pintér Zoltán: Íme az ember! Az emberiség képes kultúrtörténete. Kisújszállás, 2002., Szalay Könyvkiadó, Zugor Zoltán illusztrálta, gazdag képanyaggal, kartonált papírkötésben
Szalay László: Magyarország története. IV. kötet. Lipcse, 1854, Geibel Károly, X+600 p. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, festett lapélekkel.