Fraknói Vilmos: Magyarország egyházi és politikai összeköttetései a Római Szentszékkel II-III. kötet. II kötet.: 1418-1526. III. köt. 1526-1689. Bp., 1902-1903, Szent István Társulat, IX+480;X+567 p. Átkötött félvászon-kötésben.
Fenyvessy Adolf - Menczel Lajos: A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület százéves története. I-II. kötet. I. kötet: 1839-1889. II. kötet: 1890-1939. Bp.,1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, VIII+16+253 p.+Lapszámozáson belül I-XXX melléklettel+12+377+3 p.+Lapszámozáson belül 289-308. oldalak között mellékletekkel. Valamint a lapszámozáson belül I-XVI. oldal között táblázatokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Jó állapotban, intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány + Meghívó 1939.dec.15. emlékünnepélyre
Esti Béla, S. Balogh Ilona, Szántó Tibor: A magyar munkásmozgalom képeskönyve. Budapest, 1984, Kossuth Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói, kissé szakadt papír védőborítóval. Nagyon gazdagon illusztrált.
A magyar honfoglalás korának régészeti emlékei. Szerk.: Wolf Mária, Révész László. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Miskolc, 1996, "A Magyar Honfoglalás 895-1995 Tokaj" Alapítvány. Kiadói papírkötés.
Ókori lexikon I-II. kötet. Szerk. dr. Pecz Vilmos.Bp., 1902-1904, Franklin-társulat. II. kötet reprint, 1985, Könyvértékesítő Vállalat. I. kötet: átkötött keménykötés; II. kötet: egészvászon-kötés.
Éva Kovács - Zsuzsa Lovag: The Hungarian Crown and Other Regalia. Bp., 1980, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés védőborítóval. Angol nyelvű szövegek.
Virág Benedek: Magyar századai. I-VI. kötet. Háromba kötve Harmadik kiadás. Toldy [Schedel] Ferenc által. Pest, 1862-1863. Heckenast Gusztáv. 1 címkép (Virág Benedek mellképe, kijár) + 252 l., XVI l. 239 l, 193 l., 191 l., VIII l. 224 l. Korabeli félvászon kötésben
A nagy háború írásban és képben. Északon és délen. Első rész, negyedik kötet. Bp., é. n., Athenaeum. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben,kissé kopott borítóval.