Sík Sándor: Zsoltároskönyv. Sebes Ferenc bevezetőjével és jegyzeteivel. Bp., 1936., Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, laza, kissé sérült kötéssel, kissé szakadozott borítóval.
Minden este egy mese. Sok mese színes és szövegképekkel. Ford. Wiesner Juliska. Eredeti mesékkel kiegészítette: B. Radó Lili. Bp., 1943., Dante, 1 t. + 96 p. Szövegközti rajzokkal. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, sérült gerinccel, és szétvált kötéssel, kopott borítóval.
Verne Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutskig. Ford.: Szász Károly. Hatik képes kiadás. Bp.,é.n.,Franklin, 238 p. Számos képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
Verne Gyula: Várkastély a Kárpátokban. Fordította Huszár Imre. Bp.,é.n.,Franklin, 224 p. Számos képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, hiányzó címlappal és hátsó szennylappal, az utolsó lap kijár, kissé kopott borítóval.
Gogolák Lajos: Pánszlávizmus. Budapest, 1940, Cserépfalvi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A védőborító szakadt, hiányos és karcos de a lapok jó állapotúak.
Insel-Bücherei: Fritz Kredel: Das kleine Buch der Vögel und Nester. Lepizig, Insel-Verlag. Egész oldalas illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, német nyelven.
Konrad Lorenz: Ember és kutya. Sárközy Elga fordítása. Bp., 1973, Gondolat. Konrad Lorenz és Annie Eisenmenger rajzaival illusztrálva. Kiadói vászonkötés. Kissé megfakult borító. Volt könyvtári példány.
M.M. Bahtyin: A szó az életben és a költészetben. Könczöl Csaba fordítása. A Mérleg sorozat része. Bp., 1985, Európa. Kiadói papírkötés. Újszerű állapot.
Dr. Ferenczy Sándor: Lelki problémák a pszcihoanalizis megvilágításában. Bp., 1912, a Nyugati Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság kiadása. Kiadói papírkötés, rossz állapotban,foltos, szétszakadt borító, szétvált kötéssel, kijáró lapok. Dienes István, régész aláírásával és Dr. Jaksics Lajos orvos pecsétjével.