[Longosz]: Longus: Daphnis és Chloé. Pásztorregény. Fritzi Löw egészoldalas, színes litogárfiáival, a táblák előtt feliratozott hártyapapírral. Fordítás Paul Louis Courier francia szövege nyomán. Wien, é.n.,Hellas,(Friedrich Jasper-ny.), VI+2+78+2 p.+8 t. Kiadói kartonált papírkötés, aranyozott lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel, folttal. Számozott (1000/285.) példány. Kereskedelmi forgalomba nem került, bibliophil kiadvány.
Sík Csaba (szerk.): Költők, barátaim. Számozott, névre szóló példány. Preszter Sándor Müveit Nép Könyvterjesztő Vállalat igazgatója részére. Bp., 1985. Helikon. Kiadói bársony kötésben. Könyvárusi forgalomba nem került
Márai Sándor: Ég és föld. Bp.,1944,Révai. A borító grafikája Fenyves Sándor munkája. Kiadói félvászon-kötés, kiadói sérült, kissé hiányos papír védőborítóban, a papírborítót leszámítva jó állapotban.
Vetési László: A két Bacsó. Igaz történet a Tiszamentéről. Bp.,1914., Franklin. Széchy Gyula egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Nagy Pál: Monologium. Párizs, 1971, Magyar Műhely. Emigráns kiadás. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borító széleken kis szakadásokkal. A szerző, Nagy Pál (1934- ) által Vattay Elemér (1931-2012) fényképész, műgyűjtőnek dedikált példány, és aláírt példány.
Colligátum Juristowski Miklós ezredes-hadbíró életéről és munkásságáról: Dr. Somos Lajos: Juristowski Miklós ezredes-hadbíró élete és irodalmi munkássága.; Dr. Csermely Gyula: Egy különleges könyvtár. Eger-Bp.,1937-[1939], Szent János Nyomda-Klein S.-ny., 103+1;125 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.