Krupa András 2 db könyve. Na Cabianskej túrni (L'udové piesne) - A csabai tornyon (népdalok). Békéscsaba, 1979, k.n. Lipták Pál rajzaival Számozott 32./300 példány. A szerző. Krupa András (1934-2015) által Dr. Kertész Mártonnak dedikált és datált (Bcsaba, 79. III. 26)! Bevezető szlovák és magyar nyelven, népdalok szlovák ny. Kiadói papírkötés, enyhén kopott borítóval. + Hiedelmek-varázslatok-boszorkányok. Békéscsaba, Tótkomlós és Csanádalberti szlovák lakói körében gyűjtött babonák, hiedelmi szokások. Békéscsaba, 1974, Békés Megyei Tanács Művelődési Osztálya. Megjelent 2000 példányban, szlovák és magyar nyelven. A szerző. Krupa András (1934-2015) által Dr. Kertész Mártonnak dedikált és datált (Bcsaba, 74. márc. 14)! Kiadói papír kötés, papír védőborítóval. Mellékelve egy adományozó levél fejléáves papíron, Békés Megyei Tanács VB Művelődési Osztálya bélyegzőjével , Dr. Gácser József osztályvezető által kiállítva.
Sík Csaba (szerk.): Költők, barátaim. Számozott, névre szóló példány. Preszter Sándor Müveit Nép Könyvterjesztő Vállalat igazgatója részére. Bp., 1985. Helikon. Kiadói bársony kötésben. Könyvárusi forgalomba nem került
Pintér Jenő: A magyar irodalom története középiskolák számára. I. kötet. A legrégibb időktől Vörösmarty Mihály föllépéséig. Bp.,1921, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 351 p. Harmadik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, egy-két foltos lappal, néhány ceruzás bejelöléssel, jegyzetekkel.
Sütő András: Istenek és falovacskák. Esszék, újabb úti tűnődések. Bukarest, 1973, Kriterion. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt, kissé kopott papír védőborítóban. A szerző, Sütő András (1927-2006) által aláírt példány.
Sütő András: Engedjétek hozzám jönni a szavakat. Jegyzetek Hómezőn és porban. Bukarest, 1977, Kriterion. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Sütő András (1927-2006) által aláírt példány.