Swift: Gulliver a törpék országában. Ford. és átdolgozta Gáspárné Dávid Margit. Pályi Jenő rajzaival. Bp., é.n., Nova Irodalmi Intézet. Átkötött modern egészvászon-kötésben.
Pálffy Albert: A fejedelem keresztleánya. I-II. rész. (Egybekötve.) Pest, 1856, Heckenast Gusztáv, 264+280 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, névbélyegzéssel.
Bajza versei. A költő életrajzával Toldy Ferenc által. Pest, 1857, Heckenast Gusztáv, XXII+296 p. Negyedik, teljesebb kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az utolsó szennylapon hiánnyal, a címkép hiányzik.
A szeretet breviáriuma. Szerk.: Sík Sándor, Juhász Vilmos. Bp.,1991.,Orpheusz. Egészoldalas színes illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, a címlap és az elülső előzéklap kissé piszkos.
Benedek Marcell: Shakespeare. A Függeléket készítette és az illusztrációkat összeáll.: Staud Géza. Bp.,1957, Bibliotheca, 415+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval. Benedek Marcell (1885-1969) író, műfordító, egyetemi tanár, irodalomtörténész, színházigazgató, Benedek Elek fia által Benedek András (1913-1995) és Klára (felesége?) részére dedikált példány.