Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből. 1823-1848. I-III. kötet. Bp.,1886,Ráth Mór, XVI+461+VII+466+VII+508 p. Harmadik kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, de belül jó állapotban.
A hírszerzés és kémkedés története I-III. kötet. Vítéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936], Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Szalay László: Magyarország története. IV. kötet. Lipcse, 1854, Geibel Károly, X+600 p. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, festett lapélekkel.
Marczali Henrik: A legújabb kor története 1825-1880. Bp., 1892, Révai, 963 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, apró sérüléssel a gerincen, kissé kopott borítóval.
Emil Ludwig: Tizennégy júliusa. Fordította és bevezette: Dr. Supka Géza. Bp.,é.n.,Révai. Átkötött kissé kopott egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót vászonra kasírozva bekötötték.
Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme II. kötet: Az Árpád-ház kihaltától a Mohácsi ütközetig. Újonnan átdolgozta: Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv, 2+734 p. Második kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Takáts Sándor: Régi magyar kapitányok és generálisok I-II. kötet. Bp.,[1928], Genius, 641+2 p. Második, bővített kiadás. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel.