Dr. Gáspár Ferencz: A Föld körül. Összesen I.-V. Kötet. A VI-VII. Kötet nélkül. Vámbéry Ármin előszavával. Budapest, 1906-1908, Singer és Wolfner, 588+544+479+1+479+1+588+499 p. Nagyon sok képpel, illetve mellélettel illusztrált. Kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, egy kötet gerincén sérüléssel, megviselt állapotban.
Dr. Gáspár Ferencz: Kelet- és Hollandus India. A Föld körül. III. kötet. Bp.,1906, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Magyarország képekben. Honismertető album I-II. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Benne a kísérő tanulmány füzet: Lukácsy Sándor: A Honismertető albumról és szerkesztőjéről, Nagy Miklósról. Bp., 1989, Minerva-Helikon, 392+384 p. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói műanyag védőfóliában, a lapéleken folttal. Reprint kiadás.
Szalai Béla: Magyar várak, városok, falvak metszeteken. 1515-1800. I. kötet: A mai Magyarország. Kiegészítések 1. 2003, Publikus Bt. Kiadói papírkötés. A szerző, Szalai Béla által Széll Péter bajai polgármesternek dedikált.
Dr. Laklia Tibor: A harmadik. A MAORT pusztaszentlászlói üzeme. 1941-1951. Magyar Olajipari Múzeum Közleményei 30. Zalaegerszeg, 2006, Magyar Olajipari Múzeum. Kiadói papírkötés.
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek(Man and mistery in Asia). Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Albert Kain: La Hongrie. Budapest, 1910, Erdélyi Institut Artisque de La Cour Imp. et Royale, 400 p. Francia nyelvű. Az elülső védőlap hátoldalára 1929-es kiadású, francia, angol és német nyelvű, kihajtható Trianon térképet ragasztottak. Kiadói festett, aranyozott egészvászon. A kiadói borítója kopottas. Francia nyelvű Magyarország album, sok fotóval. / Album about Hungary in french language with a Trianon map from 1929 in free language. Cloth-binding. The cover is worn.