Döbrössy Lajos: Törökök között. Külmisszió füzetek 6. Bp.,1932, Magyar Református Külmisszió Szövetség, 16 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Dr. Völgyesi Ferencné: Újra itthon. Tanulmányút Amerika és Európa 17 államán keresztül a háború kitörésének izgalmai között. A borító rajza Végh Gusztáv munkája. Lélek és Természettudomány. XXIII. szám. Bp.,1939,Hornyánszky V. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, gerinccel, a borítókon gyűrődéssel.
Debrecen és Hortobágy. Összeállította: Dr. Lengyel Imre. Rövid ismertetése térképvázlattal. Debrecen, 1943,(Egyetemi Nyomda), 12 p. Kiadói papírkötésben, hajtásnyommal.
Japán-Ország. A felkelő nap birodalma. Bródy Sándor bevezetésével. Bp.,1904, Pallas, 1 t.+155 p.+9 t. Egyetlen kiadás. Szövegközti és egész oldalas képekkel, rajzokkal gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, rossz állapotban, a borító sérült, hiányos, a hátsó borító hiányzik, a gerince sérült, a 148. oldaltól a lapok elvált a kötéstől (5 lap), a lapok egy része sérült, kissé hiányos, a térkép melléklet hiányzik.
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+1 t. Fekete-fehér és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopottas
Oltvai Ferenc: Szeged múltja írott emlékekben. 1222-1945. Szeged, 1968, Szeged M.J. Városi VB. Kiadói nylon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban. Megjelent 1200 példányban. Ajándékozási sorokkal Lippóy Gyulától (1914-1977) a Szegedi Téglagyár igazgatójától.
Ferdinand Gregorovics: Apulische Landschaften. Wanderjahre in Italien. V. Leipzig,1880, Brockhaus, VII+2+295 p. Német nyelven. Második kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés.
1913 Hódmezővásárhelyi Református Főgymásium 1912/1913. tanévi értesítője. Hódmezővásárhely, Róth Antal, 88 p. Kiadói papírkötés, a gerincen szakadással, az utolsó lapon ceruzás jegyzettel.