Fényes Elek: Magyarország statistikája. I-III. (Egybekötve.) Pest, 1842-1843, Trattner-Károlyi, VII+306 p.+ 2 kihajtható táblázattal+4+199+4+146 p. Korabeli félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, és gerinccel, foltos.
Brassó város és környéke új kalauza. Zajzon, Előpatak, Málnás, Tusnád, Kovászna, és Borszék érintésével. Brassó, 1891, Városi Idegenforgalmi Bizottság, 43+1+60 p.+XVII t. (Egészoldalas fekete-fehér fotók.) Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, az elülső címlap belsején és egy lapszélén folttal, hiányzó térkép melléklettel./ New Guide of Brasov (Kronstad/Brassó) and surroundings. Zizin, Vâlcele, Tusnad Sat, Covasna, Borsec. Brasov, 1891, Muncipial Tourist Office, 43+1+60 p.+XVII t. (With full pages black and white photographs.) With adds. In Hungarian language. Paperbinding, with worn cover, with some spotties, without map.
cca 1910 Budapesti képek. Vues de Budapest/Views from Budapest/Bilder aus Budapest. Bp., Budapest Székesfőváros Idegenforgalmi Hivatala,(Hornyánszky Viktor-ny.), 26 t. Kétoldalas képtáblák, 50 db fekete-fehér fotóval. Négy nyelvű feliratokkal (Magyar, angol, német, francia.) Kiadói Budapest címeres papírkötés, a gerincen sérüléssel, a borító kissé foltos.
1931 Budapest. Csánky Dénes illusztrációival. Bp., Budapest Székesfőváros Idegenforgalmi Hivatala, 2 p.+14 t. (Csánky Dénes akvarelljei.) A képek előtt öt nyelvű hártyapapírral. Átkötött vászon-kötésben,aranyozott lapélekkel, az eredeti borítót az átkötésnél felhasználták.
Gallus Sándor-Mithay Sándor: Győr története a vaskorszakig. Győr Szab. Kir. Város monográfiái I. kötet. Győr története a tizenharmadik század közepéig. I. kötet. Győr, 1942, Győr Szab. Kir. Város Közönsége,(Pósa-ny.), 78+2 p.+ XXI t.+34 p.+XIX+4 t. Kiadói papír kötésben, az elülső borítón kis szakadással, kis lyukkal. Nagyrészt felvágatlan lapokkal!
Vértesi Károly: Keleti ég alatt. Egyiptomban. Utirajzok. Bp.,1898, Franklin-Társulat, 202+2 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
1944 Magyarország helységnévtára 1944. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., [1944], Hornyánszky Viktor Rt.,XII+680 p. Javított gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel.
Kugler Alajos: Vezető Sopronvármegye és Sopron sz. kir. város egyesített muzeumában. Kiadja: Sopronvármegye és Sopron sz. kir város régészeti társulata. Sopron,(1904),Röttig Gusztáv, 59 p.+XVII t. Kiadói félvászon-kötés.
A soproni ipar 100 éve. 1847-1948. Kiállítási katalógus. Sopron, 1948, Röttig-Romwalter Nyomda Rt, 42 l. 1 t. (színes) + 8 t. (fekete-fehér.) Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, az első lap sérült, szakadt.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.