Szász Károly: Trencséni Csák. A Magyar Akadémia által Nádasdy díjból 100 arannyal koszorúzott történeti költői beszély tíz énekben. Pest, 1861, Engel és Mandello, VII+239+1 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, a könyvtest egyben van, de elvált a borítótól, a címkép hiányzik, foltos lapokkal.
Költők albuma. (Nagyméretű album) Jelenkori magyar költők verseiből. Összeállította: Radó Antal. Harmadik, módosított és bővített kiadás. Harminczöt magyar festőművész képeivel. Bp., é.n. Lampel R. 278 p. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Elázás miatt a kötés kopottas, sérült, a gerinc alsó részén elszíneződött, a lapok több helyen is foltosak és behullámosodtak.
Asbóth János társadalom-politikai beszédei. Bp., 1898, Szent-Gellert-nyomda. XXIV, 640 p. Kiadói, viseletes, sérült, gerincén ragasztócsíkkal ellátott félbőrkötésben. A kötés felszakadt, egy ív levált.
Alfred Tennyson: Königsidyllen. Deutsch von Dr. H. A. Feldmann. Illustrirt von Gustave Doré. 2. Auflage. Hamburg, é.n. [cca 1870-1880], Verlagsanstalt und Druckerei Actien-Gesellschaft, 1+VI+65+1 p.+ 37 egészoldalas Gustave Doré műveiről készült acélmetszettel illusztrálva. 2. kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kétszínnyomásos címoldallal, és készínnyomás lapszéli keretdíszekkel, aranyozott lapélekkel, az illusztrációk előtt hártyapapírral. Lord Alfred Tennyson (1809-1892): Király-idylljei. Gustave Doré (1832-1883) illusztrációval. H. A. Feldmann német nyelvű fordításában. A gerinc az alsó sarkánál sérült. Ezt leszámítva jó állapotban van. / Lord Alfred Tennyson: Kingsidylls with 37 piecies of illustrations of Gustave Doré. The german translate made H. A. Feldmann. Cloth-binding with gilded cover, and margins. The illustrations are steel-engravings. The spine is damaged, but the other thins are okay.
Karafiáth Jenő: Az én dalaim. Bp., 1937, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Első kiadás. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal. Karafiáth Jenő (1883-1952) politikus, Budapest főpolgármestere, külügyminiszter, költő verseskötete. Jó állapotban.
5 db szépirodalmi témájú könyv: Török Sándor: Titokzatos utazások. Bp., 1947, Révai. Az elülső borítónál kicsit laza félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.; Szép Ernő: Lila akác. Bp., 1949, Révai. Díszes borítójú félvászon kötésben, jó állapotban.; Móricz Zsigmond: Árvácska, Csibe. Bp., 1959, Szépirodalmi Könyvkiadó. Vászonkötésben, jó állapotban.; Mann, Thomas: A törvény. Bp., 1958, Magyar Helikon. Vászonkötésben, jó állapotban.; Stendhal: A szerelemről. Bp., é. n., Révai, 2. kiadás. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Kuti László: Hársfa ucca. Versek. Bp., 1940, Magyar Írók, Művészek, és Műpártolók Egyesülete. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadt borítóval, kissé sérült hátsó borítóval, és lapszélekkel. A szerző által dedikált példány. A borítón Kolozsváry Sándor fametszetével.
Bloch Móricz: Új kimerítő magyar-német és német-magyar zsebszótár, minden rangnak használatára. Német-magyar rész. Pest, 1843, Geibel Károly, VI+356 p. Fűzött kötésben, a borítója hiányzik, magyar és német nyelven.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.