H.G. Wells: A világtörténet alapvonalai. Az élet és az emberiség történetének tüköre. J. F. Horrabin rajzaival. Bp., 1930, Genius Könyvkiadó Rt. Harmadik, a művészetek fejlődésével bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, a címlapon szakadással.
Gordon Thomas-Max Morgan-Witts: Voyage of the Damned. Belton, 1994, Dalton-Watson. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Niederhauser Emil: Merénylet Erzsébet királyné ellen. Labirintus. Bp.,1985,Helikon. Kiadói papírkötés.+ ifj. Barta János: Mária Terézia: Magyar História. Bp.,1988,Gondolat. Kiadói papírkötés.
Görgey contra Kossuth. Kossuth Lajos: A forradalom végnapjairól./Görgey Artúr: Gazdátlan levelek. Sajtó alá rendezte, a bevezetőt és a jegyzeteket írta: Pusztaszeri László. Bp.,1989, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Hamza D. Ákos: Harcunk a szabadságért. A "Nemzeti Ellenállás" egyik csoportjának részvétele a felszabadulási küzdelemben. Bp.,1947, Faust. Kiadói papírkötés.
Franz Mehring: Tanulmányok a német történelemről. Válogatta és az előszót írta: Gunst Péter. Fordította: Ifj. Barta János. Bp.,1981, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Csomor Lajos: Magyarország szent koronája. Vaj, 1988, Vay Ádám Múzeum Baráti Köre. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón hajtásnyomokkal, a borító jó állapotban.
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,é.n.,Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.) Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval.