Hitler Adolf: Harcom. (Mein kampf.) Fordították: Kolbay Pál, Dr. Lindtner Antal, Dr. Szakáts István. Bp.,1935, Centrum, 1 t.+2+IV+2+504 p. Magyar nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel. Első magyar kiadás.
Gottfried, Johann Ludwig und Matthaeus Merian: Historische Chronica, Oder Beschreibung Der fürnehmsten Geschichte, so sich von Anfang der Welt, biß auf unsere Zeit zugetragen. Frankfurt 1640. Merian. 1-3. Theil. 136p.+ 170p. + 170p. Első kötet címlapja hiányzik. Néhány oldal sérült és hiányos. Több száz rézmetszettel. Korabeli bőrkötésben, tulajdonosi bejegyzésekkel. Az átfogó történelmi munka első három része / Fist inside cover is missing some pages are damaged and has missing parts. In full leather binding. With hundreds of copper plate engravings.
Értekezések a történelmi tudományok köréből. 36. kötet. Szerk.: Pauer Imre, Fejérpataky László. 1. Szádeczky Lajos: Még egyszer a csíki székely krónikáról. 2. Mahler Ede: Az assuáni és elephantinei aramaeus papyrusokmányok történeti jelentősége. 3. Szekfű Gyula: Serviensek és familiarisok. 4. Hodinka Antal: A tokaji görög kereskedőtársulat kiváltságának az ügye 1725-1772. 5. Tisza István, gróf: Sadowától Sedánig. 6. Márki Sándor: Nagy Péter czár és II. Rákóczi Ferenc szövetsége 1707-ben. 7. Karácsonyi János: Kik voltak és mikor jöttek hazánkba a böszörmények vagy izmaeliták? 8. Szentkláray Jenő: Debreczeni Bárány Ágoston élete és munkái. Emlékezés Dél-Magyarország első magyar történetírójáról. 9. Fraknói Vilmos: Mátyás törekvései a császári trónra. 86 p. 10. Hornyánszky Gyula: A homerosi beszédek tömeglélektani vonatkozásukban. 92 + [1] p. Bp.,1911-1915, MTA, 4+44+29+122+106+2+80+96+18+107+86+92+2 p. Átkötött egészvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, bekötött eredeti papírborítókkal.
Gróf Széchenyi István naplói. Adalék a nagy hazafi jellemrajzához. Összeáll. Zichy Antal. Bp., 1884, Athenaeum. Korabeli egészvászon kötésben 1t Széchenyi acélmetszetű címképe + 670 p. Előzéklapok nélkül.
[William Russell]: Geschichte des heutigen Europa vom fünften bis zum achtzehnten Jahrhunderte. Zehnte Theil. Aus dem Englischen übersetzt mit Anmerkungen von Johann Friedrich Zöllner. Berlin, 1792, Friedrich Maurer, 4+352 p.+43 sztl. lev. Német nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
Varga Ottó: Világtörténet a középiskolák számára. I-III. rész. (Egybekötve.) I. rész.: Ó-kor. (Második, javított és bővített kiadás.) II. rész: Középkor. III. rész: Új-kor. Bp.,[1894]-[1892]-1893,Franklin-Társulat, XIV p.+1 t.(térkép)+148 p;VI+178 p.XVI+244 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, egy lap (I. 1/2.) sérült.
Mészáros István(szerk.): Ratio Educationis. Az 1777-i és az 1806-i kiadás magyar nyelvű fordítása. Bp., 1981, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Frankl Vilmos [Fraknói Vilmos]: A magyar nemzet története. III. füzet: (1526-1825.) Házi Könyvtár XI. Bp., 1873, Szent István-Társulat,(Athenaeum-ny.),4+400+4 p. Kissé kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.