Szyl Gida: Dalok egy szőke leányhoz. Bp., 1904, Jékei Károly, 76+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, jó állapotban.
M. M. Bahtyin: A szó az életben és a költészetben. Fordította: Könczöl Csaba. Mérleg sorozat. Bp.,1985, Európa. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Dickens Károly: Bleak house. (Pusztaház.) Fordította: Dr. Récsi Emil. Pest, 1855, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 164+163+160 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, az első résznél a címlapon hiánnyal, a II. rész 161-164. oldala a III. részhez van bekötve a 16-17. oldal közé.