Eperjessy Kálmán: Találkozásom Móra Ferenccel, a régésszel. Különlenyomat a Szegedi Pedagógiai Főiskola Évkönyvéből. Szeged, 1957, 27-40 p. Papírkötésben. A szerző, Dr. Eperjessy Kálmán (1893-1976) magyar történész, levéltáros, főiskolai tanár dedikációjával.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. V. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott gerinccel
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. I. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, egy lapon ceruzás firkával
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. IV. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, hátsó előzéklap hiányzik
Vegyes bábjátszással kapcsolat könyvek, 4 db: Bábjátékos kiskönyvtár 8. Szokolay Béla emlékfüzet. Bp.,[1961],Népművelési Intézet. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, kissé hiányos gerinccel. Óhidy Lehel (1925-1977) bábművész névbélyegzőjével. Bábjáték kultúra. I. évf. 1. szám. 1948. február 1. Szerk.: Tiszay Andor. Magyar Bábjátékosok Egyesületének közlönye. Bp., Magyar Művelődési Szövetség Bábszakosztálya, 18 p. Kiadói papírkötés. Ritka. Csak 4 szám jelent meg. Körmöczi László: A bábjátékos kiskönyve. Kolozsvár, 1942, Exodus,(Kolozsvár, Erzsébet nyomdavállalat-ny.), 31 p. Bábjáték. Szerk.: Rhé Gyuláné. Kiadja: M. Kir. Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium IX/3. (Leventeleány) Ügyosztálya. Bp., May-nyomda, 92+4 p. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, szakadozott borítóval, az elülső borító elvált a gerinctől.