Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 458

17478.

Rufpreis:
2 000 HUF

17479.

Rufpreis:
800 HUF

Eperjessy Kálmán: Találkozásom Móra Ferenccel, a régésszel. Különlenyomat a Szegedi Pedagógiai Főiskola Évkönyvéből. Szeged, 1957, 27-40 p. Papírkötésben.  A szerző, Dr. Eperjessy Kálmán (1893-1976) magyar történész, levéltáros, főiskolai tanár dedikációjával.
17480.

Rufpreis:
2 000 HUF

17481.

Rufpreis:
2 000 HUF

Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. V. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott gerinccel
17482.

Rufpreis:
2 000 HUF

Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. I. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, egy lapon ceruzás firkával
17483.

Rufpreis:
2 000 HUF

Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. IV. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, hátsó előzéklap hiányzik
17484.

Rufpreis:
2 000 HUF

Nyirő József: Mádéfalvi veszedelem. A borító rajza Toncz Tibor munkája. Bp., 1939, Révai. Kiadói halina-kötésben, jó állapotban.
17485.

Rufpreis:
1 000 HUF

Győrffy István: Nagykunsági krónika. Egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Bp.,1941, Turul. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
18500.

Rufpreis:
1 000 HUF

Dante: A purgatórium. Dante Komédiája. II. rész. Fordította: Babits Mihály. Bp.,é.n., Révai. Átkötött egészvászon-kötés.
18501.

Rufpreis:
1 000 HUF

Vegyes bábjátszással kapcsolat könyvek, 4 db:  Bábjátékos kiskönyvtár 8. Szokolay Béla emlékfüzet. Bp.,[1961],Népművelési Intézet. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, kissé hiányos gerinccel. Óhidy Lehel (1925-1977) bábművész névbélyegzőjével.   Bábjáték kultúra. I. évf. 1. szám. 1948. február 1. Szerk.: Tiszay Andor. Magyar Bábjátékosok Egyesületének közlönye. Bp., Magyar Művelődési Szövetség Bábszakosztálya, 18 p. Kiadói papírkötés. Ritka. Csak 4 szám jelent meg.   Körmöczi László: A bábjátékos kiskönyve. Kolozsvár, 1942, Exodus,(Kolozsvár, Erzsébet nyomdavállalat-ny.), 31 p.  Bábjáték. Szerk.: Rhé Gyuláné. Kiadja: M. Kir. Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium IX/3. (Leventeleány) Ügyosztálya. Bp., May-nyomda, 92+4 p. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, szakadozott borítóval, az elülső borító elvált a gerinctől.
18502.

Rufpreis:
1 000 HUF

18503.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF