Szinay Sándor: II. József. Ébresztő Népszerű Tudományos Füzetek XI. kötet. Bp., 1912, Világosság Rt., 30+2 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval.
Takáts Sándor: Régi magyar kapitányok és generálisok I-II. Bp., é.n., Genius. Második, bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, javított kötéssel.
Tolnai Gábor: Régi magyar főurak. Életforma és műveltség az újkorban. Bp.,(1939), Magyar Történelmi Társulat, 176 p. Kiadói félvászon-kötés, képek nélkül.
Vegyes könyvtétel, 4 db: Karsai Elek: Ítél a nép. Bp.,1977, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Karsai Elek: A budai vártól a gyepűig. 1941-1945. Bp.,1965, Táncsics. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Karsai Elek: "Szálasi naplója". A nyilasmozgalom a II. világháború idején. Bp.,1978, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Akcióban az SS. Az SS bűntettei a bizonyítékok tükrében. Fordította: Szegő István. Bp.,1960, Zrínyi. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
H.G. Wells: A világtörténet alapvonalai. Az élet és az emberiség történetének tüköre. Bp. 1925, Genius Könyvkiadó Rt. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval.