Rácz Kálmán: Kocsi Csergő Bálint / Forgács Gyula: Nagy Heródes és utódai. Debrecen, 1933, Városi Nyomda. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé hiányos gerinccel, az egyik címoldal sérült, a lapok egy részén és a hátsó borítón kis lyukak.
W.M. Thackeray: A négy György. Kor-rajzi képek angol udvari és városi életből. Fordította: Szász Béla. Pest, 1867, Ráth Mór. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés.
Dr. Farkas Benő: Levelek a Komámasszonyhoz. Ismertetése a legszükségesebb tudnivalóknak a kisdedek ápolásáról és életük oltalmazásáról. Komárom, 1896, Spitzer Sándor-ny., 46 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval.
Gottlieb Eduard Toepler: Praktischer Lehergang zur leichten und schellen Erlernung der ungarischen Sprache. Pest, 1862, Heckenast, VIII+160 p. Harmadik kiadás. Német nyelven. A borítója hiányzik, foltos, az 1. oldalon bejegyzéssel.
Báró Wesselényi Miklós: Teendők a lótenyésztés körül, A' régi híres ménesek egyike' megszűnésének okairól Dr. Fehér Dezső utószavával. Bp.,1985, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés, és kartonált papírkötés, jó állapotban. Reprint!
Dictionar Romin-Maghiar. Román-magyar szótár. Szerk.: Kelemen Béla. (Bukarest), 1957, Editura Stiintifica. Román és magyar nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, a címlap és pár lap javított, kissé foltos.
Bloch Móricz: Új kimerítő magyar-német és német-magyar zsebszótár, minden rangnak használatára. Német-magyar rész. Pest, 1843, Geibel Károly, VI+356 p. Fűzött kötésben, a borítója hiányzik, magyar és német nyelven.