Rambaud Alfréd: Oroszország története eredetétől kezdve 1884-ig. I. kötet. Fordította: Laukó Albert. Bp., 1890, MTA. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés, három térképpel, márványozott lapélekkel.
Friedjung Henrik: Harc a német hegemóniáért (1859-1866) II. kötet. Fordította: Junius. Átnézte: Dr. Hoffmann Frigyes. Bp., 1903, MTA. Kiadói aranyozott gerincű zöld egészvászon-kötésben.
Vargha Damján: A rodostói fejedelem. Pécs, 1935, Maurinum. Kiadói papírkötés, az elülső borító hiányzik. II. Rákóczi Ferenc halálának 200 éves évfordulója alkalmából. A szerző által dedikált.
Vörös Győző: Taposiris Magna 1998-2004. Alexandriai magyar ásatások. Budapest , 2004, Egyiptomi Magyar Ásatások Baráti Köre, 224 p. Kiadói keménypapír kötés. Számos fotóval. Új állapotban.
Francis Watson: Medici Katalin élete és kora. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, foltos gerinccel laza fűzéssel, Medici Katalin beragasztott fotójával, fekete-fehér képekkel illusztrálva, ex libris-szel,.
2 Erzsébet Királynéról szóló könyv: Zsigray Julianna: Erzsébet magyar királyné, regény. Budapest, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. sérült egészvászon kötésben + Gr. Corti Egon Cäsar: Erzsébet. A királyné hátrahagyott iratai, leányának naplója és egyéb eddig ismeretlen naplók és feljegyzések alapján. 45 képpel és fényképpel. Hasonmás kiadás. Bp., 1989, Szépirodalmi