Pataki József: A magyar színészet története 1790-1890. Bp., 1922, Táltos. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták, az eredeti borító és a címlap kijár. Péchy Blanka (1894-1988) színésznő magánkönyvtári bélyegzőjével.
Margalits Ede: Magyar közmondások és közmondásszerű szólások. Bp., 1995, Akadémiai. Az 1896. évi kiadás (Bp., Kókai) reprintje! Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Balassi Bálint-Dobokay Sándor: Campianus Edmondnak tíz okai. Az 1607. évi bécsi kiadás hasonmása. Bp., 1994, Universitas Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben. Megjelent 600 példányban. Csonka Ferenc (1916-2000) irodalomtörténész, műfordító, klasszika-filológus által dedikált példány! A könyvben megtalálható Balassi Bálint utolsó műve, Campianus hitvitájának fordítása, az eredeti latin szöveg prágai kiadása és négy kísérő tanulmány.
P. Szathmáry Károly: Törökvilág Magyarországon. Szűnórák. Hasznos és mulattató olvasmányok könyvtára a serdülő ifjúság számára. I. kötet. Bp.,1887, Benkő Gyula,(Várnai L-ny. Szeged.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval.
Kolligátum, öt különféle munkából, közte egy első kiadású, korai Eötvös József munkával: [Eötvös József] B.E.J.: A házasulók. Pest, 1833, Hartleben Konrád Adolf,(Buda, M. Kir. Egyetem Betűivel,) 119 p. Az eredeti litografált címlapot is bekötötték, de az alsó szélén vágott. Beaumarchais: Figaro házassága vagy egy napi boldogság. Vígjáték 5 felvonásban. Fordította: Paulay Ede. Bp.,1877, Franklin, 240 p. Egy lap kijár (17/18.), az utolsó oldalon kis folt. Beaumarchais: A sevillai borbély vagy haszontalan elővigyázat. Fordította: Paulay Ede. Bp.,1881, Franklin, 143 p. Egy lap kijár, (143 p.) Berczik Árpád: Nézd meg az anyját. Bp., 1885, Franklin, 121+6 p. Berczik Árpád: Az igmándi kispap. Bp., 1883, Franklin, 160 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
Jablonkay Gábor (1874-1930): Taxonyi János S. J. XVIII. századbeli magyar író élete és erkölcstanító példatára. Irodalomtörténeti tanulmány. Kalocsa, 1910, Jurcsó Antal. Átkötött műbőr-kötés, az átkötésnél az eredeti borítót felhasználták. Jó állapotban. Ritka! Taxonyi János (1677-1746) jezsuita tanár, szónok életéről és munkásságáról.
May Károly: A szkipetárok földjén. Útikalandok. Átdolgozta: Dr. Szabó Károly. Bp.,1922, Athenaeum, 240+2 p. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.