M(ária) Duricková: Téli mese. Télapó a gyerekeknél. S. Cpin rajzaival. Átköltötte Vajda Endre. Bp.-Pozsony, 1955, Ifjúsági Könyvkiadó-Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Gyulai Pál: Apróbb gyermek-mesék. Eredeti magyar gyermekmesék. Dalok és verses mesék. Szemlér Mihály illusztrációival. Bp.,(1894), Eggenberger, 3-155 p. Első kiadás.(?) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, rossz állapotban, kopottas borítóval, a borítón névbejegyzéssel, a címlap és a 134-139. oldalak hiányoznak, a lapok egy része sérült, szakadt, hiányos (25/26., 31/32.,35/36., 39/40., 61/62.,67-70.,85-86.,91/92.,93/94.,95/96.,139/140.,145/146.,155. oldalak.)
Madarász Emil: Terülj kendő. Bp., 1955, Móra. Réti György rajzaival. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kis kopásnyomokkal a borítón, de alapvetően szép állapotban.
Vegyes könyvtétel, 2 db: Frajerman: A halász fia és más elbeszélések. Fordította Faragó László. Intézményi bélyegzővel.;Bazsov: A titok. Fordította G. Beke Margit. Bp., 1950-1956, Magyar-Szovjet Társaság Kiadója Új Magyar Könyvkiadó. Szövegközti rajzokkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, néhány rajzot kiszíneztek.