Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember. Biczó András rajzaival. Bp., 1943, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Szász Károly kisebb műfordításai III. kötet. Német,francia, angol s vegyes költők. Bp., 1873, Ráth Mór, VII+361+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,aranyozott lapélekkel, a borító alsó sarkai kissé kopottas, kissé fakó, kissé sérült gerinccel, az elülső és hátsó előzéklapokon bereagasztott címkékkel.
Rudnyánszky Gyula (1858-1913): Rudnyánszky Gyula Új Költeményei 1894-1904. Debrecen, 1904, Csokonai-nyomda. (Ruzicska Gyula és Társa.). Kiadói festett, illusztrált szecessziós egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, Dávidházy Kálmán féle kötés, szecessziós lapteteji díszekkel, kissé viseltes gerinccel, egy oldal és a címlap kijár, a címlap után ceruzás bejegyzéssel.
Mikszáth Kálmán: Prakovszky, a siket kovács. A körtvélyesi csíny. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült, megviselt állapotban, a borító és a gerinc kopott, foltos, az elülső szennylap belsején ceruzás firka, a hátsó szennylap hiányzik, a címlapon ajándékozási sorokkal.
Mikszáth Kálmán: Uj Zrinyiász. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borítója némileg kopott, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Mikszáth Kálmán: Galamb a kalitkában. Az eladó birtok. Páva a varjúval. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült, megviselt állapotban, a borító és a gerinc kopott, foltos, az elülső szennylapon ceruzás firka, a címlap foltos, a hátsó szennylap hiányzik.
Híres asszonyok. Vázlatok a világtörténet nevezetes nőalajairól. Bp., 1900, Franklin-Társulat, XV+348+4 p. Modern műbőr-kötés, egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal, aranyozott lapélekkel. Jó állapotban.
B. Csűrös Emilia: Hadik András népe. Györgyfi György rajzaival. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban. Ritka!
Kertész Árpád: Kertész József (1837-1895). Kor- és életrajz A Kertész József Könyvnyomdája cég meg-alapításának ötvenedik évfordulója alkalmából. Első kiadás! Bp. 1914. Kertész. 259p. Számos illusztrációval. Plakettel díszített, kiadói egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. Hibátlan állapotban. Névre szóló példány!
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.