A Kisfaludy-Társaság évlapjai. Új folyam. Harminckettedik kötet. 1897-1898. Bp., 1900, Franklin-Társulat. Korabeli kartonált papírkötés, sérült, hiányos gerinccel, kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Toma István: A hegyaljai diákok. Regény a serdültebb ifjúság számára. Bp., 1912, Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, szövegközti illusztrációkkal, de egyébként jó állapotban.
Idézetek tára. Szerk.: Dvorzsák János. Bp., 1898, Müller Károly-ny. Átköttöt févászon-kötés. Jó állapotban. Jedlicsák Pál (1844-1917) kanonok, egyházi író, történész magánkönyvtári (név)bejegyzésével, és bélyegzőjével.
Benedek Elek Kis Könyvtára: Mosdóssy Imre három műve: Utravaló. Egy kalap története. Az eskü. Bp., é. n. Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói egészvászon kötésben, néhány lap szakadt, egyébként jó állapotban.
Kádár Lajos: Tyúkász Péter. Bp., 1944, Magyar Élet. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadozott papírborítóban, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével.
Alexandra Rachmanova: Szerelem, cseka, halál...Egy orosz diáklány naplója. Fordította Benedek Marcell. Halhatatlan könyvek. Bp., é.n., Dante. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült, javított gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Benedek Elek: Nagy magyarok élete. Bocskay István, Bethlen Gábor, Pázmány Péter, Szenci Molnár Albert, Apáczai Csere János. Bp., 1906, Athenaeum. Átkötött félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel.
Dr. Nógrády László: A mese. I. kötet. Gyermektanulmányi könyvtár. Bp., 1917, Magyar Gyermektanulmányi Társaság, XI+232+XXXII p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval. Felvágatlan példány.
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula, fametszetekkel díszítette: Buday György. Második, bővített kiadás. Bp., 1935, Egyetemi Nyomda. 344 l. Kiadói, kissé sérült papírkötésben.