A görög irodalom világa. Európai Antológia: Görögország. Szerk.: Borzsák István. Fordította: Arany János, Borzsák István, Devecseri Gábor, Harmatta János, Jánosy István, Muraközy Gyula, Trencsényi-Waldapfel Imre. Bp., 1966, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés.
Székelyek a költők dalaiban Összegyűjtötte Havadi Mihály Gábor Előszóval ell.: Benedek Elek Bp. é.n. Lampel. VII, 275 l. Fűzve, korabeli kötése elvált, újrakötésre szorul, lapok jó állapotban.
Mikszáth Kálmán: Jókai Mór élete és kora I. kötet. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1907, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Első kiadás. Kiadói illusztrált szecessziós egészvászon, Gottermayer N.-féle kötésben. Dr. Hirschler József (1874-1936) katolikus plébános, kanonok, pápai prelátus, művészeti író ex libris-szével. Jó állapotban.
Mark Twain: Koldus és királyfi. Fordította Fái J. Béla. Bp., é.n., Révai Irodalmi Intézet Nyomda. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, szövegközti illusztrációkkal.
Harriet Beecher Stowe: Tamás bátya kunyhója. I-II. kötet. Átdolgozta Dr. Darvai Móric. Bp., é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai),179+1 p.+11 t.;185+1 p.+9 t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel, kissé laza fűzéssel, egészoldalas illusztrációkkal, három illusztráció kijár.