Horatius levelei. Fordította Paulovits Károly. Magyar Könyvtár 568-569. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 96 p. Kiadói szakadozott gerincű papírkötés.
Tagore: Líra és bölcselet I-II (Egyben): Áldozat énekek, A kertész/ Növekvő hold, Szerelmi ajándék, Szüret. Fordította: Dr. Szentirmay Gizella, Bartos Zoltán, Zsoldos Benő. Bp., 1924, Pantheon. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásokkal a borítón, az elülső előzéklapja hiányzik, egy-két helyen ceruzás firkával.
Gyöngyössy Istvánné: Angol nyelv a vendéglátásban, az idegenforgalomban és a kereskedelemben. Haladóknak. Bp., 1979, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
Verne Gyula: A Jég-Szfinksz. I-II. Fordította: Dr. Bethlen Oszkár. Budapest, 1889, Sachs és Pollák Könyvkereskedése. Kopottas kiadói festett egészvászon, 142+159 p. A borítók kopottasak. A kötések meglazultak. Pár lapszél szakadozott.
Emil Ludwig: Az ember fia. Egy próféta története. Fordította Benedek Marcell. Budapest, é.n., Dante. Kiadói egészvászon kötés, foltos borítóval. Rembrandt rajzaival illusztrálva.
Erdélyi József: Villám és virág. Versek. Budapest, é.n. (1941), Turul, 268 p. Kiadói félvászon kötés, picit kopott gerinccel, picit foltos borítóval. Első kiadás.
Fekete István: Csi. Történetek állatokról és emberekről. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1942, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas borítóval.