Zágon István: Mindenkivel megtörténhetik. Budapest, é.n., Pallas Rt. Kiadói papírkötésben, pár lap foltos. A címlapon Zágon István aláírásával, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Kisértethistóriák. Idegen írók novellái. Fordította Balázs Béla. Gyoma, 1917, Kner. 200 p., 10 t. (Az előszót Balázs Béla írta, a címlapot és az illusztrációkat Divéky József rajzolta.) Goethe, Poe, Mérimée, Gogol és mások írásaival. Kiadói félvászon-kötésben.
Koroda Miklós (1909-1978): A magyar felvilágosodás breviáriuma. Budapest, é.n. (1944), Anonymus, 189 p. Kiadói papírkötés, kiadói szakadozott papírborítóban. Első kiadás. A szerző dedikációjával.
Pesti Napló könyvek, 10 db: Aldous Huxley: Légnadrág és Társai. Fordította Bálint György, Boccaccio legszebb novellái. Fordította R. Vay József, Pirandello legszebb novellái. Fordította Gáspár Miklós, Halottak, akik élnek. Huszonhárom magyar elbeszélő. Szerk.: Kárpáti Aurél, Alfred de Musset: A század gyermekének vallomása. Fordította Benedek Marcell, Móricz Zsigmond: Bál, Tápay-Szabó László: Az emberiség története, Öltözködés és divat, Művelt és udvarias ember a XX. században, A sport. Bp., én., Pesti Napló Rt. Kiadói egészvászon kötés, ex libris-szel. Jó állapotban.
Kóbor Tamás válogatott munkái 4 kötet: Budapest I-II, Ki a gettóból, Aranyhajú Rózsika. Bp., é.n., Béta, Kiadói aranyozott egészvászon kötés, változó állapotban, többnyire kopottas borítóval, a Ki a gettóból és az Aranyhajú Rózsika c. könyvek gerince sérült, belül alapvetően jó állapotban vannak.
Vegyes könyvtétel, 9 db: Új Testamentom. Fordította Károli Gáspár. Bp., 1922, Brit és Külföldi Biblia-Társulat. Kiadói megviselt egészvászon-kötés. Új Testamentom. Fordította Károli Gáspár. Bp., 1927, Brit és Külföldi Biblia-Társulat. Kiadói megviselt egészvászon-kötés. Német-magyar és magyar-német szótár. II. kötet: Magyar-német rész. Szerk.: Bitter Illés és Dr. Puhr Ferenc. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Átkötött egészvászon-kötés. Jó állapotban. Móra Ferenc: Aranykoporsó I. Móra Ferenc Munkái Jubileumi Díszkiadás. Bp., é.n., Genius. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés. Walter B. Pitkin: Negyven évvel kezdődik az élet. Forította Benedek Marcell. Bp., 1937, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Kiadói egészvászon-kötés. André Gide: Meztelen. Fordította Gyergyai Albert. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés. Emil Ludwig: Az ember fia. Egy próféta története. Fordította Benedek Marcell. 15 Rembrandt rajzzal. Halhatatlan könyvek. Bp., é.n., Dante. Kiadói félbőr kötés. Jó állapotban. Ady Endre Összes Versei. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban. Széchényi Zsigmond: Nahar. Indiai útinapló. Bp., 1967, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
A Pesti Hírlap Könyvtára: Az élet útmutatója. 1200 oldal, 606 mélynyomású képpel, 4 térképpel, 66 szövegközti rajzzal és számos színes műmelléklettel. Bp., 1937, Pesti Hírlap. Kiadói, kopottas gerincű egészvászon-kötésben, ex libris-szel, belül alapvetően jó állapotban.
Édes Gergely: Eredeti oktató mesék. Magyar Irodalmi Ritkaságok 8. Bp., 1931, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, a gerincről a papírboríték hiányzik.
Blaskó Mária: Multvári leányok. Márton Lajos rajzaival. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Kiadói foltos, kopottas félvászon-kötés, kissé laza fűzéssel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.