Radó Oszkár, Sivó Róbert: Kincsem, Aranyos, Imperial és a többiek... A lovassport krónikája. Bp., 1966, Sport. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés.
Gyulai Pál: Katona József és Bánk bánja. Bp., 1907, Franklin-Társulat, 288 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott kopottas egészvászon-kötés, ceruzás-tollas aláhúzásokkal, intézményi bélyegzővel.
Friedrich Kraft, Peter Blanchard: Neuer Plutarch, oder kurze Lebensbeschreibungen der berühmtesten Männer un Frauen aller Nationen von den ältesten bis auf unsere Zeiten. Erster Band. Pest, 1815, C. A. Hartleben, 1 t.+ VI+312 p.+8 t. Korabeli egészbőr kötés, kissé viseltes, kopottas, foltos borítóval, foltos lapokkal, német nyelven./ Leather-binding, the cover is worn, and spotty, and the pages are spotty. in German language.
Mulk Raj Anand- Hermann Goetz: Indische Miniaturen. Dresden, 1967. VEB Verlag der Kunst, német nyelven, vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban / in German language, cloth binding, in paper cover, in good condition
Jan Evangelista Koula: Metamorfózy Kovu. Staré bratislavské kované mreze. Pozsony, 1976, Pallas. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, fekete-fehér és színes fotókkal, szlovák nyelven./Linen-binding, in paper cover, in Slovak language.
Larissa A. Shadowa: Suche und Experiment. Aus der Geschichte der russischen und sowjetischen Kunst zwischen 1910 und 1930. Drezda, 1978, VEB Verlag der Kunst. Kiadói egészvászon, kiadói papírkötésben, fekete-fehér és színes illusztrációkkal, német nyelven./Linen-binding, in paper cover.
Alexy E(lza): A siker és a boldogulás titka. Budapest, é.n., Magyar Könyvkiadó. Tizedik. Kiadói papírkötés, kissé szakadt papírborítóval, ceruzás aláhúzásokkal, egy-két oldal sarkán szamárfülekkel.