Margaret Mitchell: Elfujta a szél. Fordította Kosáryné Réz Lola. Bp., é.n., Uj Idok Irodami Intézet Rt. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a borító foltos, és gerince kissé sérült, a papírborító szakadozott.
Báró Eötvös József: A nővérek. Regény. Budapest, 1890, Ráth Mór. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon kötés, aranyozott lapélekkel, Aufrecht és Goldschmied kiadó díszes, bibliofil kötésében, mely Gottermayer Nándor műhelyében készült, a gerincénél kisebb sérüléssel és kopással, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, de alapvetően jó állapotban.
Insel Bücherei sorozat 5 kötete (Nr. 56., 95., 164., 559., 1027.): Ein kurzweilig lesen vom Till Ulenspiegel, Hans Holbein d. J. bildnisse, Chinesische Holzschnitte, Griechische Münze Siziliens, Meroitische Kleinkunst. Lipcse, Insel Verlag. Kiadói kartonált papírkötés, változó állapotban, német nyelven. / Five pieces of the series of Insel Bücherei. Paperbinding, in German lanaguae.
Eötvös József emlékbeszédei. (Pest, 1868, Ráth Mór), nyomtatott Holzhausen Adolfnál, Bécsben, 333 p. Első kiadás. Átkötött félvászon kötés, a borítója kopott, a címlapja hiányzik, pár lap foltos, néhol ceruzás aláhúzásal.