Hans Holbein's Todtentanz in 53 getreu nach den Holzschnitten lithographirten Blaettern. Hrsg. von J. Schlotthauer. Mit erklärendem Texte. München. 1832. Schlotthauer, 53 Litho képpel / With 53 Litho illustrations(1 kép és a borító hiányzik / 1 picture and the cover missing)
Jablonkay Gábor (1874-1930): Taxonyi János S. J. XVIII. századbeli magyar író élete és erkölcstanító példatára. Irodalomtörténeti tanulmány. Kalocsa, 1910, Jurcsó Antal. Átkötött műbőr-kötés, az átkötésnél az eredeti borítót felhasználták. Jó állapotban. Ritka! Taxonyi János (1677-1746) jezsuita tanár, szónok életéről és munkásságáról.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. IV-V. kötet. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból I-II. I. kötet: Az 1859-ki olasz háború korszaka. II. kötet: A villafrancai béke után. Budapest, 1880-1881, Athenaeum, 1 t.+XXX+526+578 p. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, megviselt állapotban, foltos, kopottas borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, az I. kötet gerince sérült, benne hullámos lapokkal.
Tamási Áron: Énekes madár. Székely népi játék három felvonásban. (Tornalja), 1934, Kazinczy Könyv- és Lapkiadó Szövetkezet, 96 p. Kiadói papírkötés, kissé hiányos gerinccel, kissé szakad borítóval, egyébként jó állapotban. Magyar Írás III. évf. 1934. május különszám.
Szepes Mária: Pöttyös Panni naplója. Rajzolta F: Györffy Anna. Bp., 1959, Móra Ferenc Könyvkiadó, 76+3 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
Kardos László: A huszonegyéves Ady Endre. Gyoma, 1922, Kner Izidor. Kiadói papírkötésben, kissé viseltes állapotban, kissé szakadt borítóval, az első 14 oldal kijár. A címlap verzóján beragasztva: ,,Alapítója és félévszázadon át vezetője Kner Izidor emlékére a magyar munkásság könyvtárai számára felajánlotta Kner Izidor Könyvnyomdája Gyoma. Kner Imre Kner Endre 1936."