Gereben Márton: Vers-színek. Válogatás tíz nyugatos költő verseiből. Bp., 1997, Láng Kiadó. Számozott (600/234.) példány, kereskedelmi forgalomba nem került.
Wilhelm Röpke: A harmadik út. (Korunk társadalmi válsága.) Bp., é.n. (1943), Aurora. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kissé viseltes állapotban, sérült gerinccel, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
Georg Ebers: Eine Aegyptische Königstochter I-III. Stuttgart-Leipzig, 1885, Deutsche Verlags-Anhalt. Második kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, német nyelven, márványozott lapélekkel./ Linen-binding, in German language.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Budapest,1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopottas gerinccel és borítóval, laza, kissé sérül fűzéssel, Gábor Pál ex libris-szével.
Tamási Áron: Ábel a rengetegben. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, az elülső szennylap foltos, a hátsó szennylap firkált.
Babits Mihály: A torony árnyéka. Mesék és novellák. Bp., é.n. (1931), Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 248+2 p. Első kiadás. Átkötött korabeli félvászon kötés, kissé kopottas borítóval.
Krudy Gyula: Szindbád. A feltámadás. Bp., 1916, Singer és Wolfner, 155+4 p. Első kiadás. Átkötött korabeli félvászon kötés, kissé foltos borítóval egyébként jó állapotban.
F(erdinand) Schulthess: Svensk-Fransk Ordbok. Stockholm, 1903, P.A. Norstedt & Söners. Kiadói kissé kopottas egészvászon, festett lapélekkel, svéd és francia nyelven, jó állapotban./ Linenbinding, in swedish and french language.