W. B. Seabrook: Harcos beduinok között. A világjárás hősei. Fordította: Havas József. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., é.n, Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, és gerinccel, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Attilio Gatti: Musungu. Fordította Déry Tibor. A világ körül Bp., é.n., Dante. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Jó állapotban.
Fredrik Böök: A gazdag és a szegény Svédország. Fordította Halász Gyula. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben, fekete-fehér képekkel, és térképekkel illusztrálva.
Frederick O' Brien: A haldokló szigetvilág. A világ körül. Bp., é.n., Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
Richard Katz: Panamától a Tűzföldig. Fordította: Görög Imre. A világjárás hősei. Bp., é.n., Utazási Könyvek Kiadóhivatal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Aleko E. Lillius: Kalózvilág a kínai vizeken. Fordította Szirmay Józsefné. Budapest, é.n., Dante, 202 p.+18 t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, fekete-fehér fotókkal. Jó állapotban.
Vörös Márton: A szerencsés expedíció. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, fekete-fehér fotókkal, és két térképpel illusztrálva.
Sten Bergman: A viharok hazájában.Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Bp., é. n., Lampel R. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kicsit kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban. A vászon szélei enyhén elszíneződtek. A porté egy kis helyen elszakadt, egy melléklet javított.