Vághidi Ferenc: Páris és környéke. Bp., é.n., Cserépfalvi. Kiadói papírkötésben, kissé viseltes borítóval, az elülső borító közepén gyűrődés, a borító foltos.
Bécs-Wien. Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1935, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, két térképpel.
Szentendre története írásos emlékekben. A kötet anyagát írta, a dokumentumokat válgoatta Dóka Klára. Pest Megyei Múzeum XIII. Szentendre,1981, Pest M megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés, a borító egyik sarka és pár lap sarka gyűrött.
Trencsényi-Waldapfel Imre: A régi Pest-Buda. Egykorú képek és leírások. 1944, Officina. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopottas borítóval, volt könyvtári példány.
Gordon Maccreagh: Két év Brazilia őserdőiben. Fordította: Fodor Erzsébet. Bp.,é.n., Dante. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér fotókkal, és egy kihajtható térképmelléklettel illusztrálva.
Fritz Ole: Az ismeretlen Szaharában. Fordította: Z. Tábori Piroska. A. Aschenborn rajzaival. A világ körül. Bp., 1931, Dante. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval.
Gunther Plüschow: Vitorlások a csodák országába. Fordította: Z. Tábori Piroska. A világjárás hősei. Bp., é.n., Dante. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, az elülső kötéstábla belseje és szennylapon firka.
Ernst F. Löhndorff: Az óceán pokla. A világjárás hősei. Fordította: Z. Tábori Piroska. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., é.n., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval.
Dr. Biró Zoltán: Amerika. Magyarok a modern csodák világában. Hegedüs Loránt előszavával. Bp., 1929, Novek R. és Társa. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Jó állapotban.
Jakob Wassermann: Bula Matari (Stanley élete.) Fordította: Benedek Marcellné. Kalandos Utazások. Bp., 1932, Dante. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval.