Műemlékeink sorozat hat kötete, papírkötésben, Képzőművészeti Alap kiadásai: Éri István: Nagyvázsony. Dercsényi Dezső: A jáki templom. Végvári Lajos: A sümegi Maulbertsch freskók. Szabó Erzsébet: A pesti Ferences templom. Genthon István: Az egri líceum. Balogh István: A debreceni Nagytemplom.
Norman Carr: Elefántok völgye. A Luangwa völgyének és állatvilágának élete. Fordítota Stohl Gábor. Bp., 1985, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva.
Meződy Ö. István, Szabó Z. László: Balaton. Bp., é.n., Idegenforgalmi Propganda és Kiadó Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, számos fotóval gazdagon illusztrálva, német nyelven./Linen-binding, in paper cover, with a lot of picture, in German language.
Földrajzi és politikai világatlasz. Országlexikonnal. Bp.-Győr, 2003, Athenaeum-Favorit '97-Hibernia Nova Kiadói Kft. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Világjárók sorozat két kötete: Peter Baumann, Erwin Patzlet: Emberek az esőerdőben. Az auka-expedíció.Fordította Balassa Klára. Bp., 1980, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés. Thor Heyerdahl: Tutajjal a Csendes-Óceánon. A Kon-Tiki expedició. Bp., 1980, Gondolat. 5. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
Carl R. Raswan: Im Land der Schwarzen Zelte. Mein Leben unter den Beduinen. Berlin, 1934, Ullstein. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, német nyelven. Jó állapotban. / Linen-binding, in good condition, in german language.
Schweiz: Westschweiz und das Berner Oberland. München, 1964, Grieben-Verlag (Grieben-Reiseführer 258.). Térképmelléklettel. Papírkötésben, jó állapotban.