Maxim Gorky: Nachtfasyl. Scenen aus der Tiefe in vier akten. München, 1903, Dr. J. Marchlewski & Co. Átkötött egészvászon-kötés, német nyelven, ex libris-szel. / Linen-binding, in German language.
Ifj. Hegedűs Sándor: Vesztett Csata. Bp., 1906, Rákosi Jenő. Átkötött egészvászon-kötés. A szerző hugának Hegedűs Rózsának az ex libris-szével, és névbejegyzésével.
Vegyes nyelvészeti könyvtétel, 3 db: Antti Sovijärvi: Über die Phonetischen Hauptzüge der Finnischen und der Ungarischen Hochsprache. Ural-Altaische Bibliothek. Wiesbaden, 1956, Otto Harrassowitz. Kiadói tűzött papírkötés, felvágatlan, német nyelven. Ural.Altaische Jahrbücher. XXIV. Heft 1-2. Szerk.: Julius von Farkas. Wiesbaden, 1952, Otto Harrassowitz. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, sérült borítóval, ragasztott gerinccel, német nyelven. Ural.Altaische Jahrbücher. XXV. Heft 1-2. Szerk.: Julius von Farkas. Wiesbaden, 1953, Otto Harrassowitz. Kiadói papírkötés, német nyelven. Jó állapotban.
A magyar legújabb kor lexikona. Szerk.: Rátki Zoltán, Strazimir Oszkár. Bp., 1932, Magyar Legújabb Kor Lexikona. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Radó Antal: Idegen költők albuma. Műfordítások a XIX. század lyrájából. Bp., 1891, Lampel Róbert. Díszes, kicsit megviselt, félig elváló vászonkötésben.
2 db könyv: Makkai György: Fajelmélet - fajüldözés. Bp., 1977, Kozmosz. Kartonált papírkötésben, védőborítóval, jó állapotban.; Kis György: Megjelölve Krisztus keresztjével és Dávid csillagával. Bp., 1987, szerzői. Papírkötésben, jó állapotban.