Turul. A Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság Közlönye. Az igazgató-választmány megbízásából szerkesztik báró Nyáry Albert és Fejérpataky László. 3-4. kötet, egybekötve. 1889-, 1890-dik évi folyam. Bp., 1889-90. Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság. 114 l 7 litho t.; 224 l. 3 litho t. 4 tábla (színes, egy kétoldalas). Korabeli félvászon kötésben
Turul. A Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság Közlönye. Az igazgató-választmány megbízásából szerkesztik báró Nyáry Albert és Fejérpataky László. 3-4. kötet, egybekötve. 1891-, 1892-dik évi folyam. Bp., 1891-92. Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság. sztl. lev. 208 l. 5 t.; (4)+200 p. + 4 tábla Korabeli félvászon kötésben
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az egyik térképen kis szakadásokkal, jó állapotban.
Fenyvessy Adolf : A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület ötvenéves története 1840-1889. Bp., 1890,[Franklin-Társulat-ny.],VIII+397 p. Kiadói festett, díszesen aranyozott, vaknyomásos egészvászon díszkötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal a gerincen, jó állapotban. Lapszámozáson belül 229-397. oldalak között XXX melléklettel. Benne: "Takarékoskodj, mert... Ki mint vet úgy arat! Okt. 31. Takarékossági nap." könyvjelzővel, a hátoldalán "Takarékossági tízparancsolattal". Bp., Klösz Gy. és Fia.
Fenyvessy Adolf - Menczel Lajos: A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület százéves története. I-II. kötet. I. kötet: 1839-1889. II. kötet: 1890-1939. Bp.,1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, VIII+16+253 p.+Lapszámozáson belül I-XXX melléklettel+12+377+3 p.+Lapszámozáson belül 289-308. oldalak között mellékletekkel. Valamint a lapszámozáson belül I-XVI. oldal között táblázatokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Jó állapotban. "A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület Igazgatósága, tisztelete jeléül átnyújtja az intézet 100 éves történetét tárgyazó munkát. Budapest, 1940. augusztus havában." kártyával,(Bp. vitéz Szénásy.)
1889 Történelmi és régészeti értesítő. A Délmagyarországi Történelmi és Régészeti Múzeum-Társulat közlönye. V. évf. I.-IV. füzet. Teljes. Szerk.: Patzner István. Temesvár, 1889, Csanád-egyházmegyei Könyvsajtó, 4+203+1 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, szép állapotban.
Dr. Georg Ludwig Jerrer: Die Weltgeschichte für kinder. I-II. rész. Nürnberg, 1840, Friedrich Campe, XIV+514 p.+12 t.(acélmetszetek) + XIV+670 p.+ 12 t.(acélmetszetek) Német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopottas borítóval, kopottas, sérült gerinccel, a két címképen kis hiány, a lapok foltosak./ Contemporary half-leather-binding, with worn cover, with worn and damaged spine, the title images damaged, spotty pages, in German language.
Machiavelli, Nicolo, Cittadino & Secretario Fiorentino: Il Principe, La Vita Di Castruccio Castracani III, kötet. 364p. Korabeli, ázott pergamen kötésben / In sogged pergamin binding.
View of Trianon's Hungary. Bp., 1928. Turul. Kiadói, enyhén foltos aranyozott egészvászon kötésben. 495p. Gazdag képanyaggal / In full linen binding with many pictures. In English.