Fenyvessy Adolf - Menczel Lajos: A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület százéves története. I-II. kötet. I. kötet: 1839-1889. II. kötet: 1890-1939. Bp.,1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, VIII+16+253 p.+Lapszámozáson belül I-XXX melléklettel+12+377+3 p.+Lapszámozáson belül 289-308. oldalak között mellékletekkel. Valamint a lapszámozáson belül I-XVI. oldal között táblázatokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Jó állapotban.
"A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület Igazgatósága, tisztelete jeléül átnyújtja az intézet 100 éves történetét tárgyazó munkát. Budapest, 1940. augusztus havában." kártyával,(Bp. vitéz Szénásy.)