Bonfini(us), Antoni(us): Ungerische Chronica. Das ist Ein gründtliche beschreibung dess aller mächtigsten und gewaltigsten Königreichs Ungern... Franckfurt am Mayn, 1581. S. Feyerabendts (Schmidt ny.) [12] p. + 382 lev. [14] p. Több helyütt téves, de helyreálló lapszámozással A magyar történetírás egyik legjelentősebb alkotása, német nyelven először 1545-ben látott napvilágot. Jost Amman (1539-1591) 45 szövegközti fametszetével illusztrálva. A címlap és egy másik oldalon XIX. sz . i restaurálás nyomaival. XX. sz. eleji, aranyozott félvászon kötésben. / In later half linen binding.
Felséges első Ferdinánd austriai császár, Magyar- és Csehország e' néven ötödik koronás királytól szabad királyi Pozsony Városában 1843.-dik évi május 14-kén rendeltetett Magyar-Országgyülésen a méltóságos fő-rendeknél tartott országos ülések naplója. I-VII. (Négy kötetben.) A második könyv végén: Névsora az 1843/1844-ik évi magyar országgyülés tagjainak. Pozsony, 1843-1844, Országgyűlési Irományok Kiadó Hivatala, (Pest, Landerer-Heckenast-ny.), 405+391+396+492+XVII+368+2+397+402+394+338 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, a lapéleken folttal, de belül jó állapotban.
Szilágyi Sándor: Görgei és fegyverletétele. Egy honvédtiszt naplójából. Kiadja Szilágyi Sándor. (Egy képpel). Pest, 1850. Heckenast Gusztáv. 1 t. (kihajtható fametszet: A világosi fegyverletétel.) 63 l. Korabeli félvászon kötésben, a címlapon néhány folt és tulajdonosi bejegyzés. Jó állapotban.
Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a' Török Birodalom' Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. 2. rész. Bétsben, 1789.Nyomtattatott Nemes Kurzbeck Jósef Ts. K. Könyv-nyomtató és Könyv-áros betűivel. 12 sztl. lev. 462 l. 12 sztl. lev. + 1 genealógiai táblázat (kihajtható). Korabeli félbőr kötésben, Kissé sérült gerinccel
Kolligátum történelmi munkákból, 3 db: Szalay László: Adalékok magyar nemzet történetéhez a XVI-dik században. Pest, 1859, Ráth Mór, 8+255+1 p. Szalay László: A magyar történelemhez. I. kötet. Erdély és a Porta 1567-1578. Pest, 1861, Lauffer és Stolp, II+373+2 p. Unicus! II. kötet nem jelent meg. Ritka! Első kiadás. Történelmi kalászok 1603-1711. A vargyasi Daniel-család irattárában levő legnagyobbrészt eredeti kéziratok után kiadá Dániel Gábor. Szerk.: Thaly Kálmán. Pest, 1862, Lauffer és Stolp, XII+4+273 p.+5 melléklet. Átkötött félvászon-kötés, mind a három eredeti papírborítót (elülső, hátsó) bekötötték, foltos lapszélekkel.
Kővári László: A magyar családi s közéleti viseletek és szokások a nemzeti fejedelmek korából. Pest, 1860, Ráth Mór, 4+184 p. Átkötött modern félvászon-kötés, a hátsó borítóját az átkötéskor bekötötték, a bekötött hátsó borító javított, az 1. oldal kissé foltos, egyébként jó állapotban. Ritka!
Nádasdy Béla: Az utolsó kísérlet. 1918. Tisza István gróf utolsó politikai missziója. Bp. 1938. (Csaba és Társa ny.) 304 l. 3 egészoldalas térképmelléklettel. Javított kiadói papírkötésben.
Turul. A Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság Közlönye. Az igazgató-választmány megbízásából szerkesztik báró Nyáry Albert és Fejérpataky László. 3-4. kötet, egybekötve. 1885-, 1886-dik évi folyam. Bp., 1885-86. Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság. (4)+192 p. + 6 tábla (4 színes, 1 beragasztott) ; (4)+200 p. + 4 tábla (színes, egy kétoldalas). Korabeli félvászon kötésben, gerinc sérült