Dr. Gróf Apponyi Albert: Emlékirataim. Ötven Év. Ifjukorom - Huszonöt év az ellenzékben. Bp.,(1922), Pantheon Irodalmi Intézet Rt.,(Globus-ny.) 257+6 p. Második, átnézett kiadás. Korabeli bibliofil aranyozott gerincű egészbőr-kötés, a borító sarkain kopásnyomok, a gerinc megfakult, rajta kisebb sérülések,
Pálfy Ilona: A tatárok és a XIII. századi Európa. Bécsi Collegium Hungaricum Füzetei II. kötet. Bp.,1928, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 72 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval, néhány felvágatlan lappal.
Turcsányi Gyula (szerk.): Kivel mi történt? Riportlexikon a sorsforduló szereplőiről és vértanúiról. Első összefoglaló jelentés: a német megszállástól és felszabadulásig. Bp., Légrády Testvérek. Kiadói papírkötés, Gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban.
Dr. Karl Friedrich Hermann: Lehrbuch der griechischemn Antiquitäten. Dritter Theil. Heidelberg, 1852, J.C.B. Mohr.,XII+360 p. Korabeli kopottas kartonált papírkötés, foltos lapokkal, hiányzó címlappal, német nyelven. Kerényi Károly (1897-1973) klasszika-filológus, vallástörténész, egyetemi tanár, MTA tag, a modern görög mitológiai kutatás egyik legnagyobb alakjának ex libris-ével (Caroli Kerényi.)/ Contemporary paperbinding, with worn cover, with spotty pages, in German language. With ex libris Károly Kerényi (1897-1973) (Caroli Kerényi) classical philologist, historian of religion studies, one of the founders of modern studies of Greek mythology.
Magyar legendárium. Eredetiekből fordította: Tormay Cecil , fametszetű képekkel Molnár C. Pál díszítette. Készült a Könyvbarátok Szövetsége számára. Bp., 1931, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 134 p. 32 szövegközti fametszetű képpel, könyvdísszel. Kiadói, illusztrált, aranyozott félpergamen-kötésben, jó állapotban.
Sztojanoff, Borisz: Sztalin a vörös cár Fordította Dr.Szakáts Sándor és Ankner Tibor (Bp. 1942.) Szenkó. 317 l. 1 sztl. lev. Ritka! Félvászon kötésben, fűzés egy helyen elvált.
Hitler Adolf: Európa győzelme Kivonatok ~ ~ a hadvezér és államférfi 1941 október 3.-i beszédéből H. n. [1941.] ny. n. [32] p. II. világháborús propaganda kiadvány a Szovjetúnió elleni harc kapcsán, gazdag képanyaggal. Kiadói, illusztrált papírborítóban. Kissé hullámos lapokkal, tűzés egy helyen sérült. 24x26 cm
Walter, Friedrich - Steinacker, Harold: Die Nationalitätenfrage im alten Ungarn und die Südostpolitik Wiens. München, 1959, R. Oldebourg. Papírkötésben, jó állapotban.
Pásztor Mihály: Buda és Pest a törökuralom után. Bp., 1935, Budapest székesfőváros házinyomdája (Statisztikai közlemények 73/1.). Néhány helyen ragasztott lapokkal, kicsit laza félvászon kötésben.