Fülep Lajos emlékkönyv. Cikkek, tanulmányok, Fülep Lajos életéről és munkásságáról. Budapest, 1985, Magvető könyvkiadó. Kiadói aranyozott műbőr kötés, fekete-fehér fotókkal. Jó állapotban.
Gogolák Lajos: Pánszlávizmus. Budapest, 1940, Cserépfalvi. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, szakadozott borítóval, a gerince elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van, a könyvben ceruzás aláhúzások, a címlapon tulajdonosi névbélyegző, és névbejegyzés.
B. Kovács Fréda: Hóval fujta be a szél... Budapest, 1940, Könyv- és Lapkiadó Rt. Kiadói egészvászon kötés, kissé laza fűzéssel, jó állapotban. Első kiadás. A szerző által dedikált.
Alföldy László: Hogyan sakkozunk? (Népszerű sakkiskola) Budapest, 1960, Sport. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel, szövegközti ábrákkal.
A. Kotov: A sakkozó gondolkodásának titkai. Budapest, 1977, Sport. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, szövegközti ábrákkal illusztrálva.
R.D. Keene, G.S. Botterill: Modern védelem. Fordította Dr. Tomor Béla. Budapest, 1977, Sport. Kiadói papírkötés, szövegközti illusztrációkkal. Jó állapotban.
Dlusztus Imre, Novák Miklós: A sakkzseni. A fotókat Nagy László készítette Pécs, 2004, Alexandra. Kiadói papírkötés, szövegközti illusztrációkkal, és egészoldalas fekete-fehér fotókkal.
F. W. Bain: Az éjbe merült nap. Régi hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Fordította Baktay Ervin. Budapest, 1920, Rózsavölgyi és Társa. Kiadói félbőr kötés, kissé kopottas gerinccel, borítóval. Számozott (50/46) példány.
[Reményik Sándor]: Végvári versek. Hangok a végekről. 1918-1921. Budapest, 1921, Kertész József Könyvnyomdája, 119 p. Első kiadás! Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, szakadozott borítóval, laza fűzéssel.