Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. I. sorozat: 8 db füzet. Kiadói papírkötés, gyűjtőmappában, kopottas állapotban.
11 db. vegyes, főleg szépirodalmi témájú könyvekkel, (Hugo Victor: 1793 I-III., Thackeray: Pendennis története I., Satu Mare, Michael Lermontow: Der held unserer zeit, Alexander Dumas: Der Chevalier von Mailon rouge I., Jókai Mór: Észak honából, Rácz Olivér: Kassai dalok, Kelemen Attila: Madaras könyv, Mikszáth Kálmán: A Noszty-fiú esete Tóth Marival, Herczeg Ferenc: A fehér páva), változó állapotban.
Schmaus: A kórbonctan alapvonalai. Átdolg.: Herxheimer, Gotthold. 2. köt.: Részletes kórbonctan. Bp., 1915, Franklin. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban. + Tóth Béla: Mendemondák. Bp., é. n., Athenaeum. Kopott vászonkötésben, címlapja hiányzik, egyébként jó állapotban.
Nisard D.: A franczia irodalom története I,III-IV. (Hiányos!) Fordította: Szász Károly. Budapest, 1878, Magyar Tudományos Akadémia, XV+463+V+419+XVI+537 p. Kiadói egészvászon kötés, márványozott lapélekkel. Megviselt állapotban! A borítója kopott, a gerince sérült. A III. kötetből 403-414 p. között a lapok kijárnak. A IV. kötetben ceruzás aláhúzásokkal. A II. kötet hiányzik!
Sós Endre-dr. Szinetár Ernő: Mi vár a nőre az uj középkorban? Két előadás. Budapest, , Periszkóp Kiadás, 32 p. Kiadói fűzött papírkötés. Ajándékozási sorokkal. Felvágatlan példány.
Elizabeth Barrett Browning: Portugál Szonettek. Máté József fordítása. Budapest, 1936, Pantheon-Kiadás, Kner-nyomda, 2+44+1+11 p.+1 t. Kiadói tűzött papírkötés, megviselt állapotban, foltos borítótval, sérült kötéssel. Készült 500 példányban.
August Jacob Liebeskind: Pálmalevelek. Huszonöt napkeleti történet. Fordította: Márton László. Budapest, 1986, Helikon Kiadó, 152 p. Kiadói bőrkötés, kiadói papírborítóban. Számozott (3000/2044.) példány.
Vörösmarty Mihály összes művei 4. Drámai költemények II. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 503 p. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben. Megviselt állapotban. A borítója néhol kopott. A kötése sérült, laza. Volt könyvtári példány!
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. Budapest., É.N., A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Cs. és Királyi Udv. Könyvnyomda, Hornyánnszky Viktor, Budapest. Kiadói aranyozott, dombornyomott, illusztrált egészvászon kötésben,160 p. A borítója kopott, foltos. A kötése laza, sérült. A címlap hátsó oldalán ajándékozási sorok.
Jósika Miklós: A Nagyszebeni Királybíró (1853). Budapest, 1901, Franklin-Társulat, 383 p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, márványozott lapélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. Kopottas, foltos borítóval. A gerince picit deformált.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.