Verne Gyula: Utazás a Föld körül nyolczvan nap alatt. Átdolgozta: Szász Károly. Bp., é.n. Franklin. 216 p. számos szövegközti metszett képpel, gazdagon illusztrálva. Kiadói, illusztrált, festett, (bordó) egészvászon-kötésben. A gerinc hosszanti csíkban enyhén sérült.
Komáromi János: Harangoz a mult - Különös utazás. (Komáromi János munkái XVI.) Bp., é.n., Genius. 236 l. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A szerző dedikációjával: Dr. Vértessy István községi orvos úrnak, hazafias üdvözlettel: Komáromi János
Ady Endre Margita élni akar. "Verses história, melyet szeretettel ajánlok figyelmébe azoknak, akik szeretnek, avagy nem szeretnek". Bp., 1921. Amicus. 76+(4) p. Posthumus első kiadás. Kozma Lajos fametszetű könyvdíszeivel. Fűzve, illusztrált kiadói papírborítóban
Kalevala. A finn nemzeti hősköltemény. Ford.: Vikár Béla. Bev.: Gulyás Pál. 4. kiad. Bp., 1943. Magyar Élet. 341 p. Kiadói aranyozott félvászonkötésben.