Arany János összes munkái Új lenyomat. V. Prózai dolgozatok. Bp., 1900. Franklin. A sorozat az 1883-89-es Ráth-féle kiadás új lenyomata. Díszes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Könyvtári duplum
Paul Janet: A politika tudomány története az erkölcstanhoz való viszonyában. I-III. Budapest, 1891, Magyar Tud. Akadémia. Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, festett lapszél. Szép állapotú. Ex libris: Osváth Ödön.
Montesquieu: El espíritu de las leyes. Vertido al castellano con notas Y observaciones por Siro Garcia Del Mazo. Tomo I-II. Madrid, 1906, Libreria General De Victoriano Suárez. Kiadói egészbőr kötésben. Aranyozott, dómbormintás gerinc. A gerinc kicsit kopott, egyébként jó állapotú.
Somogyvári Gyula: A pirossapkás kislány. 1-2. köt.; A hadtest hű marad. Bp., 1943, SInger és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Félvászon kötésben, kicsit szakadt papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Domanovszky Sándor: Magyar Művelődéstörténet. I.: Ősműveltség és középkori kultúra. Bp., 1939 Magy. Történelmi Társ. [Révai]. 636p. Kiadói, aranyozott, bordázott gerincű kissé kopott félbőr kötésben a papír részén kis hibával